Google Glass Enterprise 2 Duyuruldu

Glass Enterprise Edition 2

Google, Şeffaf ekranlı yeni nesil giyilebilir bilgisayarı olan Glass Enterprise Edition 2′yi piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Glass Enterprise Edition 2, ilk versiyonuna göre çok daha güçlü bir CPU (merkezi işlem birimi) ve yeni bir yapay zeka motoru içeren Qualcomm Snapdragon XR1 platformu üzerine inşa edilmiş. Bu, önemli güç tasarrufu, gelişmiş bilgisayar performansı ve gelişmiş makine öğrenmesi yetenekleri için performans ve destek sağlayabiliyor.
İmalat tesisleri ve bakım servisleri gibi farklı zorlu çalışma ortamları için Cam uyumlu güvenlik çerçeveleri ile desktelenen bu dijital gözlük her söktöre kendini yakın hissettirecek gibi gözüküyor.

Glass Enterprise Edition 2
Glass Enterprise Edition 2

Bu yeni cihaz, birinci şahıs gözünden video akışı ve işbirliği özellikleri için geliştirilmiş bir kamera sunuyor. Hızlı şarj ve genel pil ömründe iyileştirmeler için bir USB-C bağlantı noktasıda yeni versiyona eklenmiş.

Glass Enterprise Edition 2, Şu an için Android işletim sistemi ile çalışmakta ve müşterilerinin API’leri ile hızlı bir veri paylaşımı sağlamakta
Google Glass Enterprise Edition 2’yi satın almak için doğrudan bir adres bulunmuyor. Bu cihazı satın alabilmeniz için Google’ın satış ekibiyle irtibata geçmeniz ve özel olarak sipariş vermeniz gerekiyor. Bunun nedeni de akıllı gözlüğün kullanılacağı ortama uygun olarak dizayn edilebiliyor olması. Daha net bir ifadeyle, bu gözlüğün kullanılacağı yer bir hastane ise normal bir çerçeveye sahip oluyorsunuz ancak fabrikada kullanılacaksa ortama uygun olarak yeni bir çerçeve tasarlanıyor. Ürünü satın almak isteyen kurumsal müşteriler Google Glass Enterprise Edition 2 için Google’a 999 dolar (yaklaşık 6 bin TL) ödeme yapmak durumundalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir